×
← kaitseinvesteeringud.ee

Riigikaitse arengukava 2022-2024

Riigikaitse eesseisvaks keskseks küsimuseks on, kuidas me võidame järgmise sõja? Igaühel on siin oma roll – luureasutused tagavad eelhoiatuse, Kaitsevägi sõjalise valmisoleku ning koostöös liitlastega tagatakse heidutus. Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse (RKIK) eesmärgiks on tagada, et iga riigikaitsesse investeeritud euro tooks tagasi võimalikult palju kaitsevõimet. Olgu selleks ehitamine, võimearendused, riigikaitseks vajalike materjalide tootmine ja tarnimine või muude vajalike teenuste osutamine – väärtust loome üksnes koostöös partneritega, kellele mõeldes antud kogumik koostatud on.

2022. aasta on meie jaoks märgiline. RKIK tähistab oma viiendat tegevusaastat, riigikaitsesse tehtavad investeeringud hakkavad lähenema 400 miljoni euroni aastas ning 1. jaanuaril 2022 lisandunud toitlustamise funktsioon kahekordistas RKIK personali arvu, jõudes ligi neljasaja töötajani.

Lisaks sellele on maailma majanduses toimunud oluline käiguvahetus – stabiilne olukord ja ülepakkumine on asendunud suhteliselt kiire inflatsiooni, pikkade tarneaegade ja toorainete kättesaadavuse probleemidega.

Investeeringute teostamiseks rakendame portfelli- ja kategooriajuhtimise mudelit. See tähendab, et igal maalapil, linnakul ja hoonel on oma vastutav portfellijuht ja igal konkreetsel materjalil on oma kindel koht valitsemisala ostukataloogis ning seeläbi ka kindel kategooriajuht. Kokku on meil neli regionaalset ja kaks funktsio- naalset portfelli. Materjalide ja teenuste tagamisel oleme jaganud oma kataloogi kaheksaks kategooriaks.

Meie keskseks funktsiooniks on partnerite leidmine – seda nii ehituseks kui ka teenuste ja materjalide tagamiseks. Peamiselt leiame oma partnerid läbi riigihanke läbiviimise protsessi, mis hoiab keskuse igapäevaelu peamiselt just hankeplaani ümber. Meie jaoks on eriti oluline, et kõigil potentsiaalsetel partneritel ja pakkujatel oleks ühtemoodi hea ligipääs meie hankeplaanile, mille tõttu oleme otsustanud koondada oma järgmise kolme aasta plaanid siia jaotusmaterjali. Loodan, et selline lähenemine leiab kõigi seas sooja vastuvõtu.
Kõige ajakohasema info ja uudised meie tegemiste kohta leiab alati meie kodulehelt www.kaitseinvesteeringud.ee.

Eesti